Tvůrce webu je i pro tebe! Postav třeba web. Bez grafika. Bez kodéra. Hned.
wz


Táto stránka sa správne zobrazuje kódovaním Windows 1250.
Stránky sú optimalizované pre Microsoft Internet Explorer 4.0 a viac pri rozlíšení 1024x768 pixelov.
 
 
 [Späť | Obnoviť | Dopredu]
 

Na tomto svete nič nie je zadarmo!
Einsteinovo heslo znie: "Nie všetko, čo počítame, sa dá spočítať (hodnota),  nie všetko čo spočítame, sa počíta (cena). Čo je pre jedného drahé, je pre iného lacné, čo je pre niekoho dostupné (zdravie), je pre iných nedostupné (napr. nevyliečiteľná choroba)".  V hodnote a cene je veľký rozdiel, preto si význam, pojem  a obsah neradno mýliť.

Pustite si video je tu nádherný spev vtákov a krásna relaxačná hudba...

 

NATIVE PLANTS ~ MUSIC by DEUTER

http://www.youtube.com/watch?v=zt8eJ3sPUts#t=27

 

 


Skimmia

Family: Rutaceae.
Pôda: vlhká, dobre odvodnená, mierne kyslá.
Doba kvitnutia: Neskorá jar.
Výška: 1 m, Skimmia "Goldies Little Ruby" 30-40 cm.

 

Skimmia japonica subsp.reevesiana

Skimmia japonica subsp.reevesiana Berry
Druh Skimmia japonica, bežne známy ako Skimmia, je pôvodom z Japonska. Táto rastlina je mierne jedovatá. Po požití spôsobí ťažkosti a treba ihneď navštíviť lekára, preto si dávajte pozor, ak máte malé deti, ktoré všetko dávajú do úst.
Etymologický koreň binomické meno Skimmia je odvodený z skim, japonské meno pre rastliny, japonica je odvodený z latinského významu "z Japonska" Reevesiana je pomenovaná po Johnovi Reeves Jr. (1774-1856), anglický prírodovedec a zberateľ.
Skimmia japonica subsp.reevesiana je vždyzelený ker. Jej lesklé tmavo zelené listy sú eliptické s celým okrajom a až 10 cm dlhé. Jej hermafrodit biele kvety sú voňavé a na rozdiel od druhu, Skimmia japonica, Skimmia japonica subsp. reevesiana je samostatne úrodná. Jej červené plody sú malé oválne vo zväzkoch a môžu pretrvávať na rastline v priebehu zimných mesiacov.
Záhradný architekt môže Skimmiu japonicu subsp. reevesiana použiť ako nízky vždyzelený ker v tienistých miestach, najmä kyslých pôdach. Ekologicky, Skimmia japonica subsp. reevesiana je atraktívna pre rôzny opeľujúci hmyz. Plody sú atraktívne pre vtáky.
Skimmia japonica subsp. reevesiana preferuje vlhkú, úrodnú, na humus bohatú, dobre priepustnú pôdu. Znáša najviac pH pôdy, aj keď sa dáva prednosť mierne kyslej. Skimmia japonica subsp. reevesiana vyžaduje minimálnu údržbu. Prerezávanie, ak by sa malo vykonávať na jar, keď je nový rast je "asi" na začiatku nutné. Prerezávanie skrimmie sa však neodporúča, myslím tým hlavne Skimmia "Goldies Little Ruby".
Záhradkári sú často sklamaní zo skimmii. Zeleň vyzerá bledo a neduživo, bobule sú vraj roztrúsené. Ale nová odroda z Holandska vyzerá, že obnoví dôveru. Má tri špeciálne funkcie. Po prvé, zeleň je bohatá tmavo zelená a bobule sú nádherne farebné. A za druhé, zhluky plodov sú roztrúsené po celej rastline, "Pabella" bobule sú priam ukážkové. A konečne, zatiaľ čo niektoré skimmie majú plody svetlo červené bobule na "Pabelle" sú tmavé a intenzívnej farby a často trvajú až do jari. Kombinácia tmavého lístia a tmavých bobúľ vyzerá veľmi pôsobivo. Rastliny dosiahnu asi 1 m na výšku a sú veľmi tolerantné k tieňu.
Samozrejme, skimmie majú svoje požiadavky pri raste "Pabella" sa v ničom nelíši. Potrebuje neutrálne a kyslé pôdy, sú určite výhodné, ak vaša pôda je iná buď kompostujete kôrou alebo rastie vaša skimmia v nádobe naplnenej kompostom.

Rovnako ako väčšina skimmii, ktoré produkujú plody, "S.japonica Pabella" je samičia rastlina a preto potrebuje samčie rastliny pre opelenie; S. japonica "Rubella" je dobrá voľba, je najatraktívnejšia z mužských foriem s krásnymi tmavo červenými pukmi. Obe "Pabella" a "Rubella" majú voňavé biele kvety v apríli a máji.
Napodiv, samičia "Pabella" vznikla v holandskej škôlke ako družka samčej rastliny "Rubeoly".
Použitie skimmi Skimmia "Goldies Little Ruby": malé záhradky, balkóny, črepníky, individuálne a skupinové výsadby, vzpriamený rast, výška od 30 cm do 40 cm.

 

Skimmie sú cenné evergreeny v dvoch obdobiach záujmu: jarné kvety a zimné plody. Ale sú samčie a samičie odrody takže budete potrebovať dva rôzne druhy zakúpiť, jeden z každého, aby sa zabezpečilo, že tieto jasné červené bobule budú každoročne. Rastliny sú úrodné, stačí mať oba druhy a rastliny budú produkovať plody.
S niektorými zo starších odrôd je tak, že môžu narásť nepríjemne vysoké, čo nevyhovuje pre mnoho moderných záhrad. 'Tempation" je kratšia a hustejšia, takže je účinnejšia záhradná rastlina. Koreňový rast je silný, na rozdiel od inej samostatnej formy, S. japonica subsp. reevesiana, a jeho plody sú oveľa jasnejšie červené.
"Pabelle" je výsledkom viac ako dvadsať rokov starostlivého výberu na Wageningen University v Holandsku, kde bola vybraná pestovateľkou Margaret v roku 2005.
"Skimmia Pabelle" je dostatočne kompaktná, vyniká aj zasadená medzi ďalšími druhmi kvetov vo válovkoch a okrasných kameninových a iných črepníkoch pri vchodoch do domu, na balkónoch aj v záhradách v priepustnej záhradnej pôde na slnku alebo polotieni.

 

 

Moje
webové stránky 

Cezmín: http://cezmin.wz.cz
Cezmín: http://cezmin.wz.sk
Vianoce: http://vianocesk.wz.cz
Viktorian
http://viktorian.wz.sk
 Svadba: http://svadbask.unas.cz
 Bylinky:
http://bylinky.czweb.org
Seniorka: http://seniorka.szm.com
Jáska noc: http://cbjanskanoc.ic.cz
Cintorín:
http://cemetery.zaridi.to
 Bábiky: http://svetbabik.czweb.org
Vianoce: http://vianocesk.szm.com
Slovania: http://slovania.czweb.org
 Pani Príroda: http://eufrosyne.wz.cz
 Veľká noc:
http://velkanoc.czweb.org
Veľká noc: http://velkanoc.czweb.org
Gloria Polo:
http://gloriapolo.czweb.org
Moji psíkovia:
http://mikinka.czweb.org
Milujem pani P... :
http://eufrosyne.wz.cz
Cezmín ker a alias: http://cezmin.czweb.org
 Michal Krpelan: http://michalkrpelan.wz.cz
 Aishwarya Ray z Indie: http://aishwarya.wz.cz
 Horná Chlebany : http://hornechlebany.unas.cz
 Rádioamatéstvo  : http://cbrsk-chlebany.euweb.cz
 Múdra ako rádio: http://www.mudraakoradio.euweb.cz
CB Fan rádioklub Slovakia-CBRSK: http://cbrsk.euweb.cz
Webové stránky, ktoré som urobila iným zdarma
Pes Buldog english: http://ruda-etuda.czweb.org
Ranní Sedmička: http://rannisedmicka.wz.cz
Olympionik:
http://olympionikholub.wz.sk

Seniorka a deti: http://seniorka-deti.wz.cz
Senior Honza: http://senior-honza.wz.cz
Práva dieťaťa: http://dieta.czweb.org

Senior Baťo: http://dano17.wz.sk
Späť| Obnoviť | Dopredu


by Cezmín Slovakia 2006 (doplnené a prerobené 20.-21.10.2013) http://cezmin.wz.cz